Anasayfa   Online Katalog   Numune Talebi
 
  BASKI TEKNİKLERİ
GENEL BİLGİLER
IML Yani kalıp içi etiketleme tekniği sayesinde yepyeni bir baskı sistemi geliştirilmiştir. IML Matbaa tekniğinin vermiş olduğu imkanlarla birleşince kusursuz baskılar ortaya çıkmaktadır.

IML AVANTAJLARI
Her türlü CMYK ve RGB resimli çalışma uygulanabilmektedir. Ürün içine yerleştirildiği için etiketin çıkması, kalkması mümkün değildir.

BİLGİSAYAR
Grafik tasarımları Macintosh ya da PC üzerinden hazırlanmalıdır.

PROGRAMLAR

Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Freehand, Adobe PageMaker, Quark Xpress, Artpro, ArtColor.

ÇALIŞMALARIN TRANSFERİ

CD, FTP, MAIL

İŞ BİLGİLERİ
Çalışmalar 1:1 ölçek ile hazırlanmalıdır. Yeni bir tasarıma başlamadan önce lütfen çalışmaların IML bıçak izlerini tarafımızdan isteyiniz. Çalışmalarda Pantone kodları yer almalıdır. IML ölçülerine eğimlerine uygun çalışmalar hazırlanmalıdır. Çalışmalar gelirken varsa numune kova, renkli çıktısı, pantone kodları, varsa etiket örneği, yazı fontları dökümanın içinde yer almalıdır.

BARKOD
Genelde dikdörtgen biçimde olan, birbirine paralel çizilmiş inceli kalınlı çizgilerden ve bu çizgilerin arasındaki boşluklardan meydana gelen, siyah çubukların oluşturduğu bir sembole barkod diyoruz. Barkod'lar sayesinde bilgisayara otomatik veri girişi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Günümüzde pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. EAN-13 sistemi 13 haneden oluşur. Birinci Kısım: Simge kodunu gösterir. Her ülkenin kendine ait bir kodu varıdr. Türkiye'nin kodu 869 dur. İkinci Kısım: Firma kodunu gösterir. Ülke kodundan sonra gelen 4 hanedir. Bu kod TOBB (Türkiye Odalar Borsalar Birliği) bünyesinde bulunan Mal Numaralandırma Merkezi'nden alınır. Son rakam sistem tarafından otomatik olarak verilmektedir. Barkod yatay olarak yerleştirilmelidir.

POZİSYONLAMA
(Görsel tasrımın ön yüze gelmesi)

Pozisyonlanma diye tabir ettiğimiz görsel uygulama için lütfen satış temsilcilerimizle talebinizi paylaşınız.

YAZI PUNTOLARI
Kova veya kutunun ebatına göre uygulanır. Puntolar çok küçük olmamalıdır. Özellikle dişi yazıların boyutları çok önemlidir.

BOYA
IML boyaları tamamıyla gıda uygunluğu belgelerine sahiptir. Pantone kodu üzerinden hareket edildiğinde birebir sonuç verebilen, renk farklılığı olmayan boyalar kullanılmaktadır.
Facebook   Twitter   Youtube
  2014 www.peykap.com.tr. All rights reserved.   |   Designed by : ÇAPA MEDYA